Eduserwis

Wyszukiwarki w serwisach internetowych

Współczesne systemy gromadzące wiedzę wymagają coraz wydajniejszych metod i narzędzi, które pozwalają użytkownikowi na szybkie dotarcie do poszukiwanej informacji. Potrzeba ta jest szczególnie istotna w tych serwisach internetowych, w których duża ilość informacji oraz ich tymczasowość sprawia, że bez skutecznych rozwiązań technicznych użytkownik nie może szybko dotrzeć do potrzebnych informacji i w konsekwencji nie może on w pełni wykorzystać zasobów informacyjnych oraz wiedzowych serwisu z którego korzysta.

Eduserwis dysponuje rozwiązaniami technicznymi oraz know-how pozwalającymi na uzupełnianie istniejących serwisów informacyjnych, portali oraz wortali narzędziami wspierającymi przeszukiwanie treści z wykorzystaniem mechanizmów wyszukiwania semantycznego. Na rozwiązania przeznaczone do skutecznego przeszukiwania zasobów informacyjnych serwisów internetowych składają się:

  • Wyszukiwarka po słowach i wyrażeniach
  • Wyszukiwarka semantyczna
  • Moduł wspierający tagowanie zasobów

Wyszukiwarka po słowach i wyrażeniach

Wyszukiwarka po słowach i wyrażeniach to podstawowy mechanizm każdego serwisu internetowego gromadzącego zasoby tekstowe. Nasze rozwiązanie pozwala na budowanie efektywnych wyszukiwarek, uwzględniających przy przeszukiwaniu zasobów m.in. odmianę wyrazów.
 

Zoabcz więcej

Wyszukiwarka semantyczna

Wyszukiwarka semantyczna to rozwiązanie usprawniające proces przeszukiwania zasobów w serwisie informacyjnym, portalu, czy wortalu, poprzez wykorzystanie mechanizmów odwołujących się do podobieństwa oraz do powiązania słów i wyrażeń.
 

Zoabcz więcej

Moduł wspierający tagowanie zasobów

Tagowanie zasobów internetowych to niezwykle popularny mechanizm indeksowania zasobów przez autorów i ekspertów zarządzających treścią. Rozwiązanie znane jest z serwisów społecznościowych, czy blogów. Eduserwis dysponuje rozwiązaniem, które wspiera (...)
 

Zoabcz więcej